niedziela, 17 sierpnia 2008

5 mądrych sposobów radzenia sobie z kryzysem.

Stres jest dookoła nas, czasami małe zdenerwowania mogą się przerodzić w naprawdę wielkie dylematy. Poniżej znajduje się kilka sposobów, dzięki którym łatwiej możesz sobie poradzić z trudnościami jakie Cię spotykają.

1. Nie stawaj się częścią problemu.
Skoncentruj się na tych rzeczach w Twoim życiu, na które masz wpływ i które możesz zmienić. Skup się na odpowiedziach i rozwiązaniach.

2. Stwórz w głowie obraz lepszego życia dla siebie.
Nawet najbardziej depresyjnych chwilach, budź się co rano zdeterminowany do utrzymania kierunku w którym zmierzasz. Utrzymaj swoje serce i umysł na właściwej drodze do lepszego życia. Albo popłyniesz w stronę rozwiązaniu i zbliżysz sie do brzegu, albo odpłyniesz, wtedy utoniesz i stracisz wszystko.

3. Potraktuj złe doświadczenia jako lekcje, których trzeba się nauczyć.
Z każdej sytuacji czegoś się uczymy. Mawiają, że doświadczenie to suma odniesionych porażek. Dla Ciebie nie ma porażek, są tylko informacje zwrotne. Thomas Edison znalazł 1000 sposobów jak nie wynaleźć żarówki, zanim mu się udało.

4. Celuj w odpowiedzialność, szczerość, integralność.
Wszyscy jesteśmy częścią całości, to jak postępujemy determinuje to co otrzymamy. Istnieje prawo przyczyn i skutków. Nie raz się przekonałem, że to co zrobimy, wraca do nas z zdwojoną siłą.

5. Ludzie lubią doradzać, zachowaj dystans.
Wyciągaj z rad innych to, co treściwe, zgodne z Twoimi przekonaniami i sercem . Nikt nie wie, co jest lepsze dla Ciebie niż Ty. Jeżeli ktoś tak mówi to znaczy, że ma w tym interes.

Jak zwalczyć stres?

0 Komentarzy:

Prześlij komentarz